Mikulášský závod II. – reportáž

Mikulášský závod II. - reportáž

V neděli 07.12.2014 jsme se sešli již podruhé u Mikulášského závodu pro děti. Letošní ročník byl hojně zastoupen. Jelo se ve třech kategoriích. Baby, Kadet a Junior.
Kategorie Baby byla zastoupena 17 jezdci. Závodníci byli rozděleni do tří skupin podle výkonnosti.
Skupina C (začátečníci) v podání Maťa Růžička, Dominik Flachs, Robert Kostřica, Adam Surma a Marek Surma. Nejlépe se vedlo Maťovi Růžičkovi, který je všechny pojel, ač je nejmladší.
Skupina B (mírně pokročilí) v podání Tomáš Maloušek, Vašek Janík, Natálka Wolkerová, Vojta Sotorník, Míša Zlámal a Lukáš Obručník. V této kategorii byl nejlepší Míša Zlámal ale jen s minimálním časovým náskokem před Tomíkem Malouškem.
Skupina A (zkušení jezdci-závodníci) v podání Tomáše Brančíka, Péti Hance, Maxíka Kepeně, Kamilka Štencla, Jessicy Farkašové a Matyho Nachtigala. Tomáš Brančík si vybojoval první místo taktéž s minimálním náskokem na Péťu Hanceho, který mu dýchal celou dobu na záda.
Kategorie Kadetů s 9 jezdci byla taktéž rozdělena. Vznikly nám dvě skupiny. A a B.
Skupina B měla pouze 4 jezdce. Matyho Lexmaula, Jirku Skopalíka, Michala Skálu a Nicol Váňovou. Maty Lexmaul všem ukázal jako správný závodník záda.
Skupina A byla o jednoho jezdce silnější. Do závodu se pustili Vendula Vlasáková, Karel Kováč, Filip Lutera, Honza Endl a Maťa Křížek. Všechny je porazil Karel Kováč.
Kategorie Juniorů měla 6 závodníků. Tahle kategorie je už složená s pubertálních „dětí“, takže je to souboj na „nože“. 🙂 Vyhrát chce každý ale může jen jeden. Pokusili se o to Adam Zlámal, Josef a Anička Mikulíkovi, Tadeáš Navrátil, Adam Skála a Terezka Křížková. Nakonec vyhrál Adam Zlámal ale Josef Mikulík mu statečně celou dobu konkuroval.

Děti měli po celou dobu závodu připravený doprovodný program. Hru ve stolním fotbálku, xbox a rukodělné práce. V dílnách měli děti za úkol ozdobit vánoční perníčky, nazdobit papírový vánoční stromeček a napsat dopis Ježíškovi. A ve finále když měli natrénováno měli za úkol nazdobit opravdický stromeček. Práce a zábavy měli dostatek.